Вижте най-интересното от света на тениса на маса през изминалата година - Част 3 от 3.

Виж Част 1

Виж Част 2

Финали на световното първенство по тенис на маса 2021г.

Нови световни шампиони бяха отлъчени на миналогодишните финали, изпълвайки с драма, радост и разочарование публиката в Хюстън, Тексас. Несъмнено един от открояващите се тенисисти на състезанието бе Трулс Морегард на първите по рода си финали, играни в Америка. Тийнейджърът се опита да повтори знаменития Стелан Бенгтсон – първият швед, спечелил този сингъл при мъжете преди вече повече от 50 години – 1971год. Представяне на 19-годишния Морегард включваше атрактивни удари, надвивайки известни опоненти, включително Патрик Франициска, Куадри Аруна и Тимо Бол по пътя си към финала срещу Фан Джендонг. Световният номер 1 от Китай обаче се оказа твърде силен и спечели сблъсъка убедително с 4-0 за най-високото стъпало. На почетното трето място останаха ветеранът Тимо Бол и световният номер 7 Лин Гаелуан.

Прочети повече за Трулс тук!

Независимо от загубата на финалната права, Швеция може да се похвали и със златен медал – при това два! Матаяс Фалк и Кристиян Карлсон станаха първият отбор от страната, спечелила титлатата при двойките мъже от 1991г.. Корейските противници Джанг Уджин и Лим Джонхун се бориха смело, но бъдещите шампиони успяха да неутрализират два „геймбола“ при четвъртия гейм, за да осигурят победата с 3-1. Любопитен факт тук е, че макар с различни фамилии, двамата шведи всъщност са братя, като Матаяс сменя своята фамилия през 2017г.

„Чувствам се страхотно! Целият турнир беше невероятен. Показахме най-добрата игра и беше невероятно да се състезаваме пред всички тук“ – сподели Карлсон.

WTT Купа 2021год. (WTT Cup FInals)

Подобаващо сезонът завърши с първата по рода си WTT Cup Final (купа на WTT), която се оказа хит сред фенове и състезатели, изпращайки незабравима спортна година за федерацията по тенис на маса. Спектакълът в края на годината цели да изяви победител сред първите 16 в световната ранглиста за 4 дни. Имайки награден фонд от 600 000 щатски долара, разпределени по равно между мъже и жени, коронясани бяха Фан ДженДонг и Сън Инша. Събътието се проведе под домакинството на зала OCBC Arena в Сингапур, като билетите за полуфиналите и финалите бяха светкавично разпродадени. То беше подкрепено и от бизнес общността, като бе получена финансова подрепа от десет официални партньора, докато състезанието се е излъчвало в повече от 200 държави на пет континента. При мъжете със сребърен медал остана Томоказу Харимото, а трети бяха съответно Хюго Калдерано и Янг Чикуин. При жените - втора Янг Иди, а след нея Менг Ченг (загубила 3-4 от Янг) и Хина Хаята.

2022год. - Какво следва?

През изминалата година основа бе положена със събитията на WTT, а световноизвестните звезди оправдаха всички очаквания. През 2022г. се очаква турнирите да бъдат разгърнати още повече пред световната публика, а първото състезание ще се започне на 12-ти януари в Дюселдорф – серия WTT Feeder. Очаквайте бъдещите резултати тук, в offside24.net!